Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po alkoholu nie widział znaku? Policja zatrzymała kolejnych pijanych kierowców

Facebook Twitter

Jazda pod prąd i po alkoholu. W weekend w ręce policjantów z jastrzębskiej drogówki wpadli kolejni pijani kierowcy. Trzej mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju przemierzali ulice naszego miasta, mając w swoich organizmach w sumie 2,5 promila alkoholu. Wszyscy stracili swoje prawa jazdy i już wkrótce będą wyjaśniać w sądzie powody swojego nagannego zachowania na drodze.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę (12.12.) około godziny 21.30. Kierujący fordem jechał „pod prąd” ulicą 1 Maja, mając ponad promil w wydychanym powietrzu. 22-latek pozwolił sobie na jazdę nie tylko po alkoholu, ale także nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie sprawdzenia w systemach informatycznych okazało się także, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną.

W niedzielę (13.12.) około godziny 14.40 mundurowi pilnie udali się na ulicę Jagiełły, gdzie kierujący fiatem, najprawdopodobniej nietrzeźwy, został zatrzymany przez świadka. 34-latek widząc, jak kierujący po uderzeniu w zaparkowany pojazd chce odjechać, natychmiast zareagował, podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. W trakcie badania okazało się, że alkomat pokazał prawie półtora promila w wydychanym powietrzu.

Również w niedzielę (13.12.), około godziny 19.30 swoje prawo jazdy musiał także oddać 56-letni kierowca opla. W jego przypadku urządzenie pokazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Swoją podróż zakończył dzięki informacji podanej przez świadka, który miał podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy. 56-latek kierował pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2023 roku. O karze za nieodpowiedzialne zachowanie dla kierujących zdecyduje sąd.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj