Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po burzach w regionie. 600 interwencji strażaków w całym województwie

Facebook Twitter

Burze przetoczyły się wczoraj (09.06.) nad Śląskiem. W całym województwie strażacy do godzin nocnych interweniowali blisko 600 razy, takie dane podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego. Wieczorem na Śląsku bez prądy było tysiąc gospodarstw domowych.

Najbardziej skutki gwałtownych opadów w regionie dały się we znaki mieszkańcom powiatu wodzisławskiego. W Wodzisławiu, Marklowicach i Lubomi zalane zostały drogi. Pod wodą znalazł się także parking przy centrum handlowym Karuzela. Woda zalewała również prywatne posesje i piwnice domów.

W Kokoszycach pioruny uderzyły w drzewo, które stanęło w ogniu i w dom jednorodzinny w Radlinie. Również wyładowanie atmosferyczne było przyczyną pożary transformatora na terenie jednego z zakładów przy ulicy Stalowej w Raciborzu. Szacunkowe straty w tym wypadku to 200 tysięcy złotych. W Owsiszczach strażacy sprzątali ulicę Wojska Polskiego, gdzie na 50-metrowym odcinku drogi spłynęło błoto z pól.

W Rybniku odnotowano 19 interwencji, jak zawsze przy dużych opadach zalane zostały ulice Korczaka, Batorego i Skalna.

Pompowanie wody na ulicy Batorego/ fot.facebook.com/ospniewiadom

Burze dały się we znaki także mieszkańcom Jankowic. W powiecie cieszyńskim ratownicy wzywani byli 16 razy. W Górkach Wielkich woda zalała ulicę Pod Zebrzydkę, spowodowała także wyrwę w tej drodze. Drogi zalane były także w Pogwizdowie i Goleszowie. W Skoczowie strażacy wypompowali wodę z przejścia podziemnego w rejonie ulicy Bielskiej. W Jastrzębiu woda dostała się do piwnic biurowca przy ulicy Armii Krajowej. Burze ominęły natomiast Żory.

A w wielu miejscach regionu jeszcze dziś (10.06.) rano trwa usuwanie skutków wczorajszych gwałtownych opadów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj