Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po co Rybnikowi nowa hala sportowa?

Facebook Twitter

Nawet 50 mln złotych może kosztować hala sportowa, jaką chce wybudować Rybnik. Chcieć to nie znaczy jednak móc. Na razie urzędnicy przeznaczają w przyszłorocznym budżecie pół miliona złotych na koncepcję jej budowy.

Ma ona odpowiedzieć na pytanie, jak ma ona wyglądać i gdzie powstać, choć już teraz wiadomo, że władze chciałyby, aby stanęła ona w okolicach Zespołu Szkół Ekonomicznych:

Piotr Kuczera: Koncepcja ma pokazać wszystkie możliwości i współpracę ze szkołą. Kwestie, jakie dyscypliny będą mogły tam być uprawiane. Chciałbym, żeby to był budynek, który ma jak największe możliwości, żeby nie było tak jak w Boguszowicach czy przy ul. Grunwaldzkiej, że mamy halę, ale albo za niskie, albo za wąskie. Stąd te prace koncepcyjne.

Radio 90: Koncerty też tam będą możliwe?

Piotr Kuczera: Myślę, że koncepcja też to powinna uwzględnić, żeby ona była jak najbardziej wielofunkcyjna. Brakuje takiej przestrzeni, gdzie w okresie zimowym jesteśmy w stanie organizować większy event pod dachem, wystawy różnego rodzaju.

Radio 90: Szacunkowy koszt?

Piotr Kuczera: Myślę, że przy dzisiejszych cenach około 50 mln zł to może być realny koszt. Właśnie koncepcja, pierwsza dokumentacja ma wskazać też koszty.

-mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Piotr Kuczera. Przypomnijmy, że o potrzebie budowy hali w Rybniku mówi od lat środowisko sportowe. Wiadomo, że jeżeli miałoby dojść do realizacji tej inwestycji, stanie się to nie wcześniej niż za kilka lat.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj