Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po każdych opadach deszczu ulica Wyzwolenia w Marklowicach pod wodą. Kiedy i kto rozwiąże problem?

Facebook Twitter

Po każdych opadach deszczu ulica Wyzwolenia w Marklowicach pod wodą. Nie inaczej było w czwartek (05.08) W Radio 90 pytamy, kiedy i kto rozwiąże problem?

To droga wojewódzka, łącząca Wodzisław Śląski z Żorami, to również droga dojazdowa do węzła autostrady A1. Zalana i nieprzejezdna droga to spory problem dla kierowców. Wójt Markowic Tadeusz Chrószcz przyznaje, że gmina ma związane ręce, bo nie jest zarządcą tej drogi:

Tadeusz Chrószcz: Niestety muszę z przykrością powiedzieć, że wpływ gminy jest niewielki, z tego powodu, że gmina nie jest zarządcą. Zarządcą jest ZDW. Ale tutaj jest jeszcze drugi podtekst tego tematu zatapiania. Dosyć znacząca eksploatacja górnicza w tym terenie i tutaj wiodące skrzypce w tej sprawie gra KWK ROW. Nawet wczoraj, omawiając robocze tematy, związane z naprawą szkód górniczych, ten temat był omawiany na posiedzeniu zespołu roboczego w gminie Marklowice. Tutaj działania musi podejmować kopalnia w porozumieniu z zarządcą drogi, czyli z ZDW. Innego wyjścia nie ma.

Co na to Wojewódzki Zarząd Dróg ? Arkadiusz Żabka pytał o to Ryszarda Pacera rzecznika ZDW w Katowicach:

Radio 90: Co możemy dzisiaj powiedzieć wszystkim kierowcą i tym, którzy mają problem z przejazdem tą ulicą, bo ta droga jest zalewana podczas większych opadów deszczu.

Ryszard Pacer: Jesteśmy po rozmowach z kopalnią i kopalnia uznała, że przyczyną tego zjawiska jest to, że droga się zapadła. Podpisaliśmy porozumienie, na podstawie którego kopalnia dokona przebudowy tego odcinka drogi.

Kiedy kopalnia rozpocznie przebudowę ulicy Wyzwolenia tego póki co nie wiadomo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2021