Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po kilku latach funkcjonowania, znikają infokioski w Wiśle.

Facebook Twitter

Miasto zdecydowało, że zostaną zlikwidowane. Dlaczego? Przypomnijmy, że infokioski stanęły w Wiśle ponad 10 lat temu. To był wspólny projekt realizowany z czeskim Jabłonkowem. W jego ramach powstało kilka tak zwanych Infoboxów.

fot. promo-studio \ pixabay.com

Postawiono je głównie w dolinach, po to by można tam było sprawdzić  informacje dotyczące turystyki. Ostatnie dane, jakimi dysponuje urząd Miasta w Wiśle, pokazują jednak, że zainteresowanie takimi informacjami, a co za tym idzie ilość osób, która korzysta z Infoboxów jest znikoma.

To był jeden z powodów ich likwidacji. Nie bez znaczenia był także fakt, że zakończył się projekt, w ramach którego postawiono urządzenia. Dodatkowo na przestrzeni lat ekrany dotykowe, które stoją na wolnym powietrzu, stały się bardzo awaryjne, zdezaktualizowało się również ich oprogramowanie.

Dlatego miasto postanowiło dalej nie inwestować w ich dalsze utrzymanie i zlikwidować je. Turystom pozostanie możliwość skorzystania z Infokiosków, które znajdują się w holu Domu Zdrojowego i w Zameczku Myśliwskim Habsburgów, gdzie mieści się siedziba PTTK.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023