Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po modernizacji za 6 mln złotych interna w wodzisławskim szpitalu przyjmie 1 maja pierwszych pacjentów [FOTO]

Facebook Twitter

Dobra wiadomość dla pacjentów. 1 maja oddana zostanie do użytku interna w wodzisławskim szpitalu. Oddział został przeprowadzony z lecznicy w Rydułtowach. Na potrzeby oddziału chorób wewnętrznych z pododdziałem geriatrycznym za 6 mln złotych zmodernizowano budynek dawnego oddziału zakaźnego, który został zamknięty w 2017 roku.

interna w wodzisławskim szpitalu

Interna w wodzisławskim szpitalu przyjmie 1 maja pierwszych pacjentów

Mówi starosta wodzisławski Leszek Bizoń:

Leszek Bizoń: Z tego starego budynku zostały tylko ściany, reszta łącznie z instalacjami jest praktycznie nowa, wyposażenie także. Jest to oddział wewnętrzny. Wiemy jak ważny jest oddział wewnętrzny dla każdego szpitala. Myślę, że tu mieszkańcy będą mieli godne warunki do leczenia.

Wodzisławska interna liczy 45 łóżek, oddział dysponuje salami jedno i wieloosobowymi, wszystkie mają łazienki. W budynku zainstalowano windę, a na korytarzach monitoring. Pełniąca obowiązki dyrektora wodzisławskiego szpitala Anita Wardzyk-Kulińska, cieszy się z poprawy warunków w jakich leczeni będą chorzy:

Anita Wardzyk-Kulińska: Komfort dla pacjentów, jak i dla personelu medycznego jest ogromny. To są stosunkowo małe sale, każda ma swój węzeł sanitarny. Każda sala ma system przyzywowy, każda sala ma instalację tlenową. Dla komfortu i dla bezpieczeństwa pacjentów też na korytarzach jest monitoring, żeby można było obserwować tych pacjentów. Są dwie sale wzmożonego nadzoru, gdzie też jest monitoring i sala izolacyjna, gdzie też jest monitoring. Także komfort dla wszystkich jest dużo lepszy niż w Rydułtowach.

p.o. dyrektora Anita Wardzyk-Kulińska

Zespołem na oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Geriatrycznym kierować będzie ordynator Paweł Muzyka. Zwraca on uwagę że dzięki przeniesieniu oddziału z Rydułtów skróci się diagnostyka i leczenie pacjenta:

Paweł Muzyka: Pacjenci będą mieli o wiele lepszy dostęp do różnych procedur, do specjalistyki, będą szybciej przeprowadzane badania diagnostyczne, dzięki temu, że będziemy na miejscu. Niestety musieliśmy stamtąd wywozić pacjentów na pełną diagnostykę do Wodzisławia, chociażby na tomograf komputerowy. To wydłużało podjęcie decyzji odnośnie diagnozy i leczenia.

Ordynator Paweł Muzyka

Inwestycja kosztowała ponad 5,6 mln zł

Z czego 5 mln zł stanowiły środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponad 600 tys. zł stanowił wkład z budżetu Powiatu Wodzisławskiego. Dodajmy, że 1 maja rozpocznie też działalność oddział chirurgii ogólnej, który od sierpnia ubiegłego roku zawiesił działalność, po tym jak zespól lekarski odszedł do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj