Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po naszej interwencji PPGNiG Termika odpowiada w sprawie wysokich kosztów podłączenia do sieci ciepłowniczej

Facebook Twitter

Po naszej interwencji PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa z Jastrzębia-Zdroju, odpowiada w sprawie kosztów podłączenia do sieci ciepłowniczej mieszkańców Rybnika. Przypomnijmy, mieszkańcy dzielnicy Rybnicka-Kuźnia muszą zapłacić około 40 tysięcy złotych za podłączenie jednego gospodarstwa domowego. Wysokie ceny sprawiły, że chętnych nie ma.

Fot. psgaz.pl

Z odpowiedzą PGNiG zapoznał się Arkadiusz Żabka:

Z możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej pierwotnie chciało skorzystać 13 właścicieli budynków przy ulicy Rybackiej w Rybniku. Okazało się jednak, że muszą oni zapłacić od 39 do aż 43 tysięcy złotych. Kwota okazała się zaporowa i nikt z oferty nie skorzystał. Skąd takie kwoty?

Ewa Pacześny-Lach kierownik biura komunikacji, odpowiada, że tego rodzaju rozproszona zabudowa stanowi duże wyzwanie dla dostaw ciepła systemowego:

W tym przypadku przedsięwzięcie budowy 600 metrów ciepłociągu oraz montażu przyłączy dla jedynie kilku odbiorców deklarujących niewielkie wykorzystanie ciepła i ciepłej wody użytkowej, okazało się dla spółki projektem nieuzasadnionym ekonomicznie. Skalę braku rentowności inwestycji dla PGNIG Termika Energetyka Przemysłowa obrazuje kwota opłaty przyłączeniowej. Jak dodaje rzecznik spółki, podjęto rozmowy z Urzędem Miasta Rybnika w zakresie możliwości wsparcia mieszkańców. Jak na razie, niczego nie ustalono.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj