Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po naszej interwencji wysprzątano zaśmiecony teren w centrum Rybnika

Facebook Twitter

Jest reakcja po naszej interwencji. Po tym, jak do Radia 90 zgłosiła się mieszkanka Rybnika w sprawie zaśmieconego terenu w centrum miasta, podjęliśmy działania, by obszar przy ulicy 3 Maja został posprzątany przez właścicieli. I przestał straszyć.

Jeszcze do niedawna teren mieszczący się dokładnie przy wjeździe na ulicę Tęczową, naprzeciwko przystanku autobusowego, przy trasie mocno uczęszczanej przez przechodniów – tonął w śmieciach.

Choć to samo centrum Rybnika, tym miejscem pochwalić nie można się było. Teraz jest lepiej. Po naszym sygnale zareagował Urząd Miasta.

W magistracie udało się ustalić wszystkich właścicieli terenu: to zarówno osoba prywatna, jak i Spółdzielnia Mieszkaniowa ROW, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, ale i sam urząd.

Śmieci zostały posprzątane natychmiast po naszej interwencji, prywatny właściciel ma jeszcze do wywiezienia gałęzie ściętych krzewów.

To jednak nie do końca rozwiązuje problem tego miejsca. Ponieważ to teren zielony, gęsto porośnięty drzewami i krzakami, często przesiadują tam np. osoby spożywające alkohol.

Choć posprzątano zalegające śmieci, nowych przybywa każdego dnia. O sprawie wie rybnicka Straż Miejska, która częściej ma patrolować to miejsce i reagować na akty wandalizmu, ale tez dyscyplinować właścicieli i przypominać im o obowiązku sprzątania.

Być może w jakimś stopniu pomogłoby zainstalowanie tam koszy na śmieci. Na razie nie ma ani jednego. To zadanie spółdzielni, Urząd Miasta obiecał, że zasugeruje takie rozwiązanie.

O zaśmieconym skwerze pisaliśmy TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj