Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po nieprawidłowościach w rybnickim psychiatryku dwóch żołnierzy odsuniętych od pobierania testów

Facebook Twitter

Dwóch żołnierzy, którzy pobierali testy od pracowników szpitala psychiatrycznego, zostało odsuniętych od wykonywania tych zadań- powiedziała Radio 90 Alina Kucharzewska rzecznik wojewody śląskiego. Jak już was informowaliśmy, zdaniem rybnickiej Solidarności sposób pobierania wymazów od pracowników szpitala psychiatrycznego w Rybniku pokazał wiele nieprawidłowości i jest dowodem na fałszowanie statystyk zakażeń na koronawirusa.

Szpital wystąpił do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego o przeprowadzenie postępowanie wyjaśniającego w tej sprawie. Ten z kolei zwrócił się do wojska o wyjaśnienie sprawy:

Zaczęliśmy badać sprawę i poprosiliśmy wojsko polskie o wyjaśnienie, ponieważ w tym konkretnym przypadku – jak się okazało – próbki pobierali żołnierze i na tę chwilę tylko dostaliśmy odpowiedź, że zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające wobec dwóch żołnierzy, którzy zostali odsunięci od wykonywania tych zadań.

Radio 90: Czy województwo będzie jakieś kroki podejmowało?

Tutaj najpierw dajmy sprawę wyjaśnić wojsku, ponieważ to oni tutaj są odpowiedzialni za przeprowadzenie tych badań.

Z Aliną Kucharzewską rzecznik wojewody śląskiego rozmawiał Arkadiusz Żabka. Przypomnijmy, że w ubiegły czwartek do szpitala przyjechała wojskowa karetka, która pobrała wymazy od 100 pracowników szpitala. Sposób pracy budził wiele wątpliwości ze strony personelu szpitala, oni powiadomili związki zawodowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj