Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Po pijaku za kierownicą i na dwóch kółkach. wodzisławska policja podsumowała weekend na drogach

7 nietrzeźwych kierowców, w tym trzech rowerzystów zatrzymała wodzisławska drogówka w czasie weekendowej akcji "Trzeźwość". W sumie skontrolowani ponad tysiąc 300 osób.

Nietrzeźwi kierujący

Szacowany czas czytania: 00:37

Cztery z nich kierowały samochodem pod wpływem alkoholu, rekordzista miał w swoim organizmie prawie 2 promile, był to 51-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego. W ręce mundurowych wpadło też 3 nietrzeźwych rowerzystów, z których każdy miał prawie 1.5 promila. A od nowego roku zaostrzono kary dla kierowców na tzw. „podwójnym gazie”.

Rowerzystom grozi mandat w wysokości 2 i pół tysiąca złotych, a kierowcom samochodów: kara pozbawienia wolności do lat 2, ponadto sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 10 lat.

Czytaj także:

REKLAMA