Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po przeszczepie można normalnie żyć. Bieg po nowe życie w Wiśle

Facebook Twitter

Aktorzy Michał Mikołajczak czy Tomasz Karolak, sportowcy tacy jak Cezary Trybański czy piosenkarz Piotr Kupicha. Gwiazdy zjadą do Wisły, by promować transplantologię, ale to nie one będą najważniejsze, ale ludzie po przeszczepach, którzy pokazują, że dzięki temu, że dostali nowy narząd, mogą normalnie żyć.

Bieg po Nowe Życie to wydarzenie, które dwa razy do roku skupia osoby po przeszczepieniu z całej Polski. To one w otoczeniu gwiazd ze świata filmu, teatru, muzyki, estrady, sportu, mediów oraz naukowców i lekarzy praktyków z najważniejszych polskich ośrodków transplantacyjnych dają jasny przekaz:

Dostaliśmy nowy narząd, dostaliśmy wielką szansę, możemy być wśród Was, i cieszyć się drugim życiem.

Wśród startujących będzie po raz kolejny Sylwia Szkudlarek, która szesnaście lat temu oddała nerkę synowi Sebastianowi.

Zupełnie się nad tym nie zastanawiałam, zaufałam lekarzom. Patrząc na chore i cierpiące dzieci poddawane dializie, powiedziałam „nie”. Nie chcę aby nasz syn przez to przechodził. Przeszczep rodzinny, to była szansa na to, by syn uniknął dializ. Pierwsze co usłyszałam od męża po zabiegu, to najcudowniejsza wiadomość „Kochanie, wszystko się udało .Twoja nerka podjęła pracę u Sebastiana. Przeszczep się udał!”. To był jeden z najszczęśliwszych dni w życiu naszej rodziny

– opowiada Sylwia Szkudlarek. Wraz z synem regularnie pojawiają się na trasie Biegu po Nowe Życie, nie inaczej będzie teraz.

Karina Paszek jest szczęśliwą mamą. Lekarze na szczęście nie przekreślili jej szans na zajście w ciążę po przeszczepie serca i urodzenie zdrowego dziecka.

Musiałam poczekać na takie wyniki biopsji serca, aby nie było zagrożenia, że narząd się nie przyjmie. Lekarze zmodyfikowali leki immonosupresyjne, dawki musiały być bezpieczne dla płodu

– mówi Karina. Już w ciąży Karina po raz pierwszy wystartowała w Biegu po Nowe Życie w Wilanowie, towarzyszył jej Szymon Piotr Warszawski, aktor, który w słynnym filmie „Bogowie” zagrał Andrzeja Bochenka, zastępcę prof. Zbigniewa Religi. 1 kwietnia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach Karina urodziła zdrowego synka Tymka, który już za kilka dni wraz z mamą przyjedzie do Wisły.

18. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 12 czerwca o 12:00 na rynku w Wiśle. Zaprasza między innymi Przemek Saleta, który oddał nerkę swojej córce:
<

 

Zapraszam do Wisły, już 12 czerwca, na Bieg po Nowe Życie 😁
Do zobaczenia!
#biegponowezycie

Opublikowany przez Przemka Saletę Sobota, 5 czerwca 2021

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj