Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po Puchar Polski jadą do Wrocławia siatkarze Jastrzębskiego Węgla

Facebook Twitter

To tam w Hali Orbita w ten weekend (26-27.01.) odbędzie się finałowy turniej tych rozgrywek. Jastrzębianie awansowali wygrywając w środę (23.01.) ćwierćfinałowe starcie z pierwszoligowym BBTS-em Bielsko-Biała 3:0. Jutro (26.01.) ich przeciwnikiem w półfinale będzie ONICO Warszawa z Bartoszem Kurkiem w składzie.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Jeżeli „pomarańczowi” wygrają awansują do niedzielnego finału.

Zespół jest zmotywowany do walki o trofeum, tym bardziej, że nie tak dawno Puchar Polski wywalczyli hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie.

Ja jestem wielkim fanem hokeja, oglądałem ten mecz cały, bardzo lubię hokej, jak tylko mogę oglądam NHL, interesuję się, więc wielki szacunek dla chłopaków, bo każdy puchar jest ciężki do zdobycia, każdy puchar cieszy i każdy należy szanować. Spróbujemy, żeby i na Jastorze, i na naszej hali Puchary Polski stały. Będziemy grać o pełną stawkę, damy z siebie wszystko, aby wygrać i zdobyć puchar. Najważniejsze, żebyśmy się skupili na swojej grze i pokazali jak potrafimy grać. No i troszeczkę sportowego szczęścia, a nuż…

-mówili nam środkowi Jastrzębskiego Węgla, Piotr Hain i Grzegorz Kosok.

Początek jutrzejszego (26.01.) meczu: Jastrzębski Węgiel kontra Onico Warszawa o 18.00. Wcześniej w pierwszym półfinale ZAKSA Kędzierzyn- Koźle zagra z Wartą Zawiercie. Zwycięzcy tych spotkań zmierzą się w niedzielę w finale (godz.14.45.).

Przypomnijmy, że jastrzębianie zdobyli Puchar Polski tylko raz, było to 8 lat temu. Co ciekawe zespół prowadził wówczas obecny szkoleniowiec, Roberto Santilli.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj