Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po świętach zostało jedzenie w domu? Nie wyrzucaj go!

Facebook Twitter

Podziel się nim z potrzebującymi. Trwa ogólnopolska akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi". Na mapie miejsc, gdzie można oddać takie jedzenie znalazły się jadłodajnie, czy jadłodzielnie w Cieszynie, Wodzisławiu, czy Jastrzębiu-Zdroju. W tym roku jest to jeszcze łatwiejsze.

Fot. facebook.com/foodsharing.jastrzebie/

Wystarczy w internecie wypełnić formularz zgłoszeniowy, by do naszych drzwi zapukał wolontariusz i odebrał przygotowane przez nas potrawy. Można też sprawdzić adres miejsca, które bierze udział w akcji i samodzielnie dostarczyć tam jedzenie. Ważne, by było świeże, domowe. Mogą to być sałatki, pierogi, ciasta, chleb, wędliny, czy sery. Radio 90 w ubiegłym roku odwiedziło jadłodzielnię w Jastrzębiu przy ulicy Wielkopolskiej:

Myślę, że to jest dobry pomysł, bo ludzie wyrzucają jedzenie, którego nie wykorzystują, a są ludzie, którzy nie mają pieniędzy i chętnie zjedzą. (…) Tu przyniesie, położy, ktoś skorzysta z tego. (…)

O idei powstania takiego miejsca jak Jadłodzielnia w Jastrzębiu, mówiła nam przed jego powstaniem jedna inicjatorek tego pomysłu – Aleksandra Fabisz-Zblewska:

Chodzi o to, żeby dzielić się tym jedzeniem wzajemnie. Jeżeli komuś zostaje w lodówkach, bądź w szafkach, coś co nie zostanie zjedzone, bo było za dużo, bo już nie smakuje. Zapraszamy z tym jedzeniem do nas! (…) Ideą jest to, że chcemy zapobiec marnowaniu się jedzenia.

A więc jeżeli po świętach zbywa wam jedzenia, chcecie i możecie podzielić się nim z innymi pamiętajcie o takich miejscach. Listę jadłodajni, czy jadłodzielni znajdziecie na stronie www.podzielsie.pl. A akcja „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi” trwać będzie do jutra (28.12.). Przypomnijmy, że jadłodzielnia w Jastrzębiu działa przez cały rok.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022