Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po weekendzie z nowymi zasadami na granicach

Facebook Twitter

To był pierwszy weekend z nowym zasadami przekraczania granic. Od soboty, 27 lutego, osoby wjeżdżające do Polski przez granice z Czechami lub Słowacja, muszą odbyć kwarantannę, chyba że mają negatywny test na koronawirusa lub są po 2 dawkach szczepionki.

fot. www.slaski.strazgraniczna.pl

Straż Graniczna znów wprowadziła kontrole sanitarne, prowadzone są one w sposób wyrywkowy. Mundurowi zweryfikowali 1 714 osób. Wśród nich 235 nie posiadało negatywnego wyniku testu bądź nie było osobami zaszczepionymi. Nie znajdowało się też w kategorii osób zwolnionych z obowiązkowej kwarantanny. Informacji na temat możliwości przekraczania w tej chwili południowej granicy Polski udzielają placówki Straży Granicznej.

W związku z obowiązującymi w Polsce nowymi obostrzeniami dotyczącymi m. in. osób przekraczających granicę Rzeczypospolitej Polskiej z Czechami oraz Słowacją funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej przystąpili do intensywnych działań ukierunkowanych na weryfikację przestrzegania tych obostrzeń przez podróżnych. Czynności o charakterze sanitarnym mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 realizowane są przez funkcjonariuszy z Placówek Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej i Opolu przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy ŚlOSG w Raciborzu oraz PSG w Katowicach-Pyrzowicach.

Kontrole sanitarne osób przemieszczających się przez granicę państwową prowadzone są w sposób wyrywkowy. W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze SG zweryfikowali 1 714 osób przekraczających granicę z Czech i Słowacji w rejonie służbowej odpowiedzialności Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Wśród tych osób, 235 nie posiadało negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 bądź nie było osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej, albo też nie znajdowało się w kategorii osób zwolnionych z obowiązkowej kwarantanny.

Wszelkie informacje dotyczące zmian w przekraczaniu granicy państwowej z Republiką Czeską można uzyskać pod numerami:

Służba dyżurna Śląskiego Oddziału Straży Granicznej 24h/7: +48 32 414 40 13

Punkt kontaktowy dla Wspólnej Placówki w m. Chotebuz 24h/7: +48 33 854 03 69

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022