Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po wichurach 1000 odbiorców w województwie śląskim bez dostaw energii elektrycznej

Facebook Twitter

Po weekendowych wichurach około 1000 odbiorców w województwie śląskim nadal jest bez dostaw energii elektrycznej (dane z godz. 10.00). Awarie dotyczą praktycznie całego terenu województwa. W samym tylko Jastrzębiu-Zdroju bez prądu jest około 70 klientów.

prąd

Od wczoraj (30.01.) trwa usuwanie awarii. Mówi Ewa Groń rzecznik prasowy Tauron dystrybucja:

Ewa Groń: Awarii było bardzo dużo, one wystąpiły na całym naszym terenie działania, wystąpiły w wielu miejscach. Ten wiatr wiał bardzo intensywnie, właściwie wszędzie. To powodowało uszkodzenia sieci energetycznej, nasze służby były cały czas w pracy, pracowaliśmy bardzo intensywnie. Wczoraj w godzinach popołudniowych pracowało około 800 osób, brygady energetyczne były w terenie i jest tak nadal, bo my nadal usuwamy skutki tych wichur.

Ekipy energetyczne będą pracowały dziś (31.01.) w terenie przez cały dzień

– dodaje

Ewa Groń: Wszystkie znaczące awarie, które wystąpiły po wichurach są już w tej chwili usunięte. Oczywiście jest jeszcze wiele miejsc, w których nasze ekipy energetyczne muszą pracować, ponieważ część klientów została zasilona z innych obwodów, część tych awarii została usunięta w taki sposób, aby maksymalnie szybko zasilić klientów. Natomiast w tej chwili trzeba tam wrócić i dokonać takich napraw, które spowodują, że sieć energetyczna będzie pracowała w normalnym układzie. Mamy nadzieję, że pogoda nie będzie powodowała tego, że awarii będzie przybywać. Prace na pewno będą trwały dziś cały dzień.

Mimo wielu awarii na sieci energetycznej wichury jakie przez weekend towarzyszyły nam w regionie nie wyrządziły dużych strat. W większości były to połamane drzewa i uszkodzone dachy. Nikt nie został poszkodowany.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023