Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po zimowej przerwie ruszają regaty na rybnickim zalewie

Facebook Twitter

W poświąteczny weekend (10-12.04.) rozegrane zostaną pierwsze zawody żeglarskie Pucharu Polski. Zawody te inaugurują sezon klas regatowych w Polsce i mają już ponad 40-letnią tradycję. Na starcie tradycyjnie zameldują się liczne ekipy z Polski i zza granicy.

Już po świętach, w dniach 10-12.04.2015 na wodach jeziora rybnickiego ruszają pierwsze zawody żeglarskie Pucharu Polski „Rybnickie Regaty Żeglarskie”. Pierwsze wyścigi zostaną rozegrane w piątek (10.04.), start o godzinie 11.00 na przystani w ośrodku „Stodoły”.

W regatach wiosennych w Rybniku startowały onegdaj wielkie postacie żeglarstwa polskiego tj. Andrzej Zawieja, Krzysztof Baranowski, Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki. Na starcie tradycyjnie meldują się liczne ekipy z Polski i zza granicy.

W tym sezonie po rocznej przerwie w organizacji tej imprezy żeglarze ścigać się będą w następujących klasach sportowych: Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, Europa i Okej dinghy. Miejscem organizacji regat jest ośrodek „Stodoły” a organizatorem sekcja żeglarska TS Kuźnia Rybnik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 marca 2021