Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pobierz darmową aplikację i zwiedzaj Cieszyn!

Facebook Twitter

Zwiedzaj Cieszyn z KompasGo! Na wszystkich, którzy już w ten weekend (24-26.09.) wybiorą się do miasta nad Olzą, czeka możliwość odkrywania najciekawszych zakątków z pomocą darmowej aplikacji. Oferuje ona aktualnie 2 trasy: „Cieszyn w pigułce” oraz „Slow Cieszyn”.

Każda z tras to kilkanaście punktów do przejścia – można do nich dotrzeć za pomocą mapy lub kompasu wbudowanego w telefonie. Na zwiedzających czekają klimatyczne uliczki, piękne otoczenie, a przede wszystkim rożne ciekawostki związane z historią Cieszyna.

Chcieliśmy zaoferować turystom odwiedzającym nasze miasto atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu w Cieszynie, łącząc możliwość szerszego jego poznania z nowoczesnym podejściem do zwiedzania. Stąd oferta aplikacji Kompas Go trafiła doskonale w nasze potrzeby, a dodatkowo zakłada ona także współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami z branży gastronomicznej. Wpisuje się równocześnie w rozwijającą się współpracę promocyjną Cieszyna, z Ustroniem i Wisłą, na terenie których aplikacja KompasGo już z powodzeniem funkcjonuje

– mówi Łukasz Kazimierowicz, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

fot.pixabay.com

Aby rozpocząć zwiedzanie, wystarczy pobrać darmową aplikację KompasGO i z dowolnego punktu na trasie ruszyć w teren. Po drodze nie ominiemy takich punktów, jak popularne Wzgórze Zamkowe, Teatr im. A. Mickiewicza, legendarne miejsce założenia miasta i wiele innych niezwykle urokliwych zakątków Cieszyna. W najbliższym czasie, na trasie pojawią się też miejsca odpoczynku, takie jak kawiarnie, restauracje, pączkarnia czy inne atrakcje, które z pewnością zainteresują nie tylko dzieci czy młodzież, ale i dorosłych.

Rotunda pw. św. Mikołaja

Użytkownicy KompasGo w wybranych punktach będą mogli skorzystać z bonów rabatowych oraz innych ciekawych promocji.

W najbliższy weekend pogoda zapowiada się wyśmienicie, warto więc zabrać swoją rodzinę, przyjechać do pięknego Cieszyna i z pomocą tej nowej formy przewodnika odkrywać ciekawe miejsca niezwykle urokliwego miasta nad Olzą.

Mamy nadzieję, że punkty na trasie zwiedzania zaskoczą niejednego z turystów, a ich forma przekazu, opis oraz dołączone stare fotografie odbiją się pozytywnym echem wśród odwiedzających. Tworząc tę aplikację, zależało nam, aby była to forma przyjacielska, bez suchych, pompatycznych faktów, tylko z dużym dystansem. Chcemy pokazać fajne, wyjątkowe miejsca, pełne klimatu i z ciekawymi historiami

– mówi Rafał Kamiński, autor pomysłu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj