Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pobili i okradli młodego mężczyznę w Rydułtowach. Młodocianych sprawców zatrzymała policja

Facebook Twitter

Ustalili i zatrzymali sprawców rozboju. Policja z Rydułtów namierzyła mężczyzn, którzy pod koniec października na ulicy Plebiscytowej napadli na 24-latka.

29 października policjanci z komisariatu w Rydułtowach zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło na ulicy Plebiscytowej. Dwóch sprawców napadło na 24-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego. Dwaj młodzi mężczyźni zaatakowali pokrzywdzonego, pobili go i ukradli mu telefon, portfel, klucze i pendrive’a. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili i jeszcze tej samej nocy zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 16-letni uciekinier z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Policjanci z Rydułtów ustalili wizerunek drugiego ze sprawców. Rozpoznali go następnego dnia po zdarzeniu, w rejonie Dworca Autobusowego w Rydułtowach. Jednak mężczyzna zaczął uciekać. Jeden z funkcjonariuszy podjął za nim pościg pieszy i po przebiegnięciu około 2 km, pokonując ogrodzenia, pola i nieużytki, przeskakując przez rury ciepłociągu na ulicy Benedykta, dogonił sprawcę rozboju. 17-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut, został objęty dozorem policji. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021