Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pobito Ukraińca. Czy był to atak na tle narodowościowym?

Facebook Twitter

Policja nie ma pewności czy to był atak na tle narodowościowym. Wracamy do sprawy pobicia 19-letniego obywatela Ukrainy w Żorach. Kolejne godziny śledztwa przynoszą nowe informacje, które rzucają zupełnie inne światło na przebieg całego zdarzenia.

Z pierwszej relacji poszkodowanego można było wnioskować, że został zaatakowany z powodu swojego pochodzenia. Kiedy zgłosił się do żorskiej komendy zeznał, że na ulicy Rybnickiej został zaczepiony przez grupę 5 osób i zapytany, czy jest z Ukrainy, a kiedy to potwierdził, został pobity.

Jednak już dziś wiadomo, że do ataku doszło w zupełnie innym rejonie miasta i jego okoliczności były zupełnie inne. Dlatego śledczy nie mają pewności, że doszło do przestępstwa z nienawiści, choć tego nie wykluczają. Do Żor z Krakowa przyjechał konsul generalny Ukrainy, zaniepokojony doniesieniami o ataku, uczestniczył w czynnościach prowadzonych przez policjantów, m.in. w ponownym przesłuchaniu 19-latka. Policja wciąż nie ujawnia szczegółów, sprawcy są na wolności.

Nie ma wątpliwości, że młody mężczyzna został pobity i że osoby odpowiedzialne z atak powinny zostać ukarane. Sprawa budzi wiele emocji, pojawia się wiele informacji, jednak nie zawsze są one potwierdzone i prawdziwe.

Żorska policja wciąż prosi o kontakt świadków i inne osoby, które mogłyby pomóc w namierzeniu sprawców. Wszelkie informacje, w tym anonimowe przyjmowane będą osobiście lub pod numerem tel. 32 47 88 281, 32 47 88 337, 32 47 88 200.

Przeczytaj też: Pobili Ukraińca, szuka ich policja

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj