Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pobyt dziecka w przedszkolu rejestrowany co do sekundy

Facebook Twitter

To co było rewolucją, teraz ma być normą. Rybnik we wszystkich swoich przedszkolach wprowadza karty rejestracji pobytu dzieci. Do tej pory pilotażowy program działał w wybranych placówkach.

To było np. przedszkole numer 11 czy 43. Rodzice przyprowadzając dziecko w specjalnym czytniku odbijali kartę, to samo gdy przedszkolak kończył zajęcia. Dzięki temu system rejestrował co do sekundy czas spędzany w  placówce. I za ten czas dokładnie rodzice byli rozliczani.

To ułatwia prace w przedszkolach, choć oczywiście systemu wszyscy muszą się nauczyć, zarówno księgowe, jak i rodzice, kartę nosić zawsze przy sobie niczym klucze. Jeśli kartę ktoś zapomni, musi to po prostu zgłosić, godzina wejścia czy wyjścia zostanie zapisana w tradycyjny sposób: ołówkiem w zeszycie.

Dzięki połączonej z systemem stronie internetowej rodzice mogą przeglądać kalendarz obecności dziecka, tablicę ogłoszeń, znaleźć informacje o należnościach za pobyt i wyżywienie oraz szybko skontaktować się z wychowawcą. e-rewolucja dotyczyć będzie 4 tysięcy 200 przedszkolaków, ze wszystkich 37 miejskich przedszkoli w Rybniku.

System przygotowała rybnicka firma, ATMS Kids działa już w ponad 100 placówkach w całej Polsce, w województwie śląskim używają go żłobki i przedszkola m.in. w Gliwicach, Siewierzu, Cieszynie czy Żorach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj