Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Pociąg do kultury” ruszył. Wykorzystaj to w wakacje

Facebook Twitter

Wracamy do projektu, który był jednym z wygranych w pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pasażerowie Kolei Śląskich mogą skorzystać z tańszych o 50% przejazdów do wybranych miejsc kultury. Choć liczono, że ulga zacznie działać w kwietniu, to m.in. z powodu pandemii plany musiały ulec zmianie.

fot. kolejeslaskie.com

Jak to działa? Wsiadamy do pociągu i mówimy, że gdzie jedziemy?

Jedziemy na wydarzenie kulturalne, może to być np. wyjazd do teatru, do kina, do filharmonii, do galerii sztuki czy muzeum. To jest pewna określona lista miejsc kultury, jest ich około 300 w ponad 100 miejscowościach. 300 razem z filiami różnych ośrodków kultury, bo też są tam organizowane wydarzenia kulturalne.

– wyjaśnia autor projektu, Michał Nowak z Cieszyńskiego Centrum Informacji.

Lista miejscowości, które biorą udział w akcji:

Materiały promocyjne zostały już przekazane do Kolei Śląskich i ruszyła realizacja projektu:

To ma być związane z połączeniem biletu Kolei Śląskich, w jedną stronę kupujemy go za 100%, natomiast po okazaniu tego biletu oraz biletu np. do teatru, ten bilet powrotny Kolejami Śląskimi będzie bezpłatny. Według moich kalkulacji to liczyłem, że to może być około 2000 przejazdów miesięcznie.

Dodajmy, że autor projektu „Pociąg do Kultury” złożył już wniosek do kolejnej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego o jego kontynuację w przyszłym roku. Stara się też o środki na plenerowe kino objazdowe, które miałoby kursować od czerwca 2021 roku do końca wakacji na terenie powiatów: cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego.

Oferta obowiązuje od 15.07.2020 r. do 31.12.2020 r. lub do wyczerpania puli środków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj