Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Pociąg do Kultury” w regionie. Jakie placówki włączyły się do projektu?

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury i Kino "Pegaz" na mapie "Pociągu do Kultury". Trwa pierwsza edycja projektu dofinansowanego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak wiecie z naszych wiadomości: wybierając się na spektakl, do muzeum lub na seans filmowy pociągiem Kolei Śląskich, wrócić możecie za darmo. Jakie placówki z regionu włączyły się jeszcze do projektu?

fot. kolejeslaskie.com

Do projektu dołączyły się muzea: w Rybniku, Raciborzu, Wodzisławiu, Skoczowie i w Żorach – tu akurat można odwiedzić dwie placówki, by skorzystać z promocji: Muzeum Miejskie i Muzeum Ognia.

Wybierając się w drogę „pociągiem do kultury” można zatrzymać się na Zamku Cieszyn, w cieszyńskim Domu Narodowym, ale też w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy”. Z miasta nad Olzą w projekcie znalazł się również Teatr Adama Mickiewicza, ale i Teatr Ziemi Rybnickiej.

Darmowy przejazd Kolejami Śląskimi przysługuje też osobom, które skorzystają z oferty Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach lub Olzie, w powiecie wodzisławskim, ale też MOK-u w Pszowie, w Żorach czy Raciborskiego Centrum Kultury. Z Rybnika na mapie jest aż 7 ośrodków kultury, jest też rydułtowski „Feniks”.

Lokalne kina w regionie też zapraszają na wyświetlane u siebie filmy, z kupionym biletem pociągiem wrócicie do domu za darmo. W sumie odwiedzić w ten sposób można ponad 300 placówek w całym województwie śląskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj