Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pocisk wykopany w Wilczy

Facebook Twitter

O dużym szczęściu mogą mówić robotnicy wykonujący prace ziemne w Wilczy. Dziś (15.06.) rano wykopali pocisk radziecki moździerzowy kalibru 120 mm z zapalnikiem. Niefortunne „zahaczenie” łyżką koparki o zapalnik i mogło dojść do wybuchu o dużej sile rażenia.

Foto: asp.sztab. Dominik Polak

Wykopany niewybuch stwarzał realne niebezpieczeństwo eksplozji. Decyzją policji zamknięto więc budowę do czasu przyjazdu saperów, których zadaniem będzie zabezpieczenie i wywiezienie znaleziska celem neutralizacji.

Policjanci przypominają, jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lipca 2020