Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Początek sezonu narciarskiego w Beskidach [WIDEO]

Facebook Twitter

Ruszyły pierwsze wyciągi w Istebnej i w Wiśle. To pierwsze dni ze śniegiem dla narciarzy i snowboardzistów. W ośrodku Siglany w Wiśle rozmawiał z nimi Jan Bacza. "Jeździ się świetnie" - usłyszał nasz reporter.

Posłuchajcie:

Siglany w Wiśle to pierwszy ośrodek, który ruszył w tym kurorcie. Mówi Tomasz Derwich, dyrektor ośrodka Cieńków:

Te główne trasy będą przygotowane, no a z czasem będziemy otwierać kolejne.

W tym roku także ośrodki narciarskie w Wiśle i Ustroniu będą działać wspólnie w ramach Wiślańskiego Skipassu. Będzie też nowość – zapowiada Tomasz Derwich:

To jest nawet kilkanaście wyciągów w Wiśle i Ustroniu, jesteśmy dumnym uczestnikiem tego przedsięwzięcia. Nowością w tym roku będzie  to, że zaczynamy współpracę z Energylandią w Zatorze. Polegać to będzie na tym, że niewykorzystany karnet, jeden dzień z niego będzie można wykorzystać w Energylandii, w jakimś określonym terminie. Mamy nadzieję, że takich karnetów nie będzie, ale jeśli komuś rzeczywiście coś uniemożliwi wykorzystanie w pełni skipassów, dajemy taką możliwość. Jako jedynie w kraju mamy podpisaną na ten sezon umowę z tym chyba największym w Polsce parkiem rozrywki.

Zanim założymy narty, czy deskę, nie zapominajmy o rozgrzewce! Posłuchaj instruktora narciarskiego o tym jak ważne jest przygotowanie do zjazdów:

A o czym powinniśmy pamiętać zjeżdżając ze stoku? Bezpieczeństwo, to jest to o czym musimy przede wszystkim pamiętać. Bo, żeby była jazda udana, musi być bezpiecznie – mówi nam instruktor Piotr Byrt. Posłuchaj o najczęstszych błędach popełnianych na stoku przez narciarzy:

Czy na naukę jazdy na nartach nigdy nie jest za późno?

Miałem najstarszą kursantkę, która miał 67 lat, ale pani po godzinie nauki sama tutaj na tym małym wyciągu sobie jeździła (…), nie ma ludzi, którzy się nie nauczą jeździć na nartach, ewentualnie sami rezygnują (…).

Mówił Piotr Byrt, instruktor narciarski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022