Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Pod niemieckimi łóżkami”

Facebook Twitter

Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski i Bartosz Opania. To obsada spektaklu, który na sobotę (8.11.) proponuje Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach.

Przedstawienie „Pod niemieckimi łóżkami” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego to teatralna impresja na temat książki wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka, wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców.

Justyna w dowcipny i bezkompromisowy sposób obala stereotypy dotyczące „tych czystych” Niemców, pokazuje ich słabości i uprzedzenia. Tymczasem w Polsce dzięki wydanej książce staje się bohaterką, celebrytką i gwiazdą. Stopniowo ubierana przez media w kolejne brokatowe płaszcze sławy, ugina się pod ich ciężarem i spada z plastikowego postumentu. Historia o niemieckich brudach, polskich celebrytach oraz blaskach i cieniach sławy przeznaczona dla widzów dorosłych.

„Pod niemieckimi łóżkami” do zobaczenia w CKE w Czerwionce-Leszczynach w sobotę (8.11.) o 20.00.

Tamara Arciuch urodziła się w 1975 roku w Skierniewicach. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Grała na deskach takich teatrów jak: Teatr Muzyczny w Gdyni gdzie kreowała Roxy Hart w musicalu „Chicago”, Teatr Ludowy w Krakowie oraz Teatr Wybrzeże. W kinie zadebiutowała w 1997 roku w filmie „Młode wilki ½”. Wykreowała wspaniałe i niezapomniane postaci w serialach „Niania” oraz „Halo Hans”. Wspaniała panna młoda z filmu „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego. Jako Justyna Polańska w „Pod niemieckimi łózkami” z powodzeniem odnajduje się zarówno w roli skromnej sprzątaczki jak i próżnej celebrytki. Swój niezwykły talent do kreowania postaci komediowych ujawniała na deskach teatru wielokrotnie. Tym razem możemy zobaczyć ją w humorystycznych scenach, w których nie zabraknie muzyki i zaskakującej choreografii.

Bartek Kasprzykowski urodził się w 1977 roku w Szczecinie. W 2000 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Przez wiele lat był związany z Teatrem im. Słowackiego w Krakowie i In Vitro w Lublinie. Największą popularność przyniosła mu rola w serialu „Magda M.”emitowanym w stacji TVN. Znany również z seriali „Teraz albo nigdy”, „Halo Hans” jako tytułowy Hans oraz ostatnio w serialu „Przyjaciółki”, gdzie kreuje postać Pawła Strzeleckiego. Swój rozrywkowy temperament pokazał w 2009 roku, biorąc udział w IX edycji „Tańca z gwiazdami” w którym dotarł do finału. Ma ogromne poczucie humoru i świetny kontakt z widzami, o czym można się przekonać podczas spektaklu „Pod niemieckimi łóżkami”. Nie boi się eksperymentów na scenie, chętnie podejmuje się nowych wyzwań. Rap, parodia i trudna komediowa sztuka nie są mu obce.

Bartosz Opania urodził się w 1970 roku w Warszawie. Jest absolwentem warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i aktorem Teatru Narodowego oraz Na Woli. Aktualnie można go zobaczyć m.in. w spektaklu „Proca” Teatru Prezentacje, który został wybrany przez warszawiaków najlepszym spektaklem roku. Wystąpił w ponad dwudziestu Teatrach Telewizji, za każdym razem tworząc fenomenalne i oryginalne postaci. Grał w takich filmach jak: „Cisza” Michała Rosy, „Daleko od Okna”, „Historia kina w Popielawach” Jana Jakuba Kolskiego i „Zakochani” u boku Magdaleny Cieleckiej. O jego wszechstronności i wybitnym talencie świadczy fakt, że potrafi grać trudne i skomplikowane postaci w filmach psychologicznych i dramatach, a jednocześnie fantastycznie odnajduje się w rolach komediowych, a także serialowych. Za każdym razem wykazuje się talentem i zapada w pamięć widza. Tak też jest w przypadku roli w spektaklu „Pod niemieckimi łóżkami”. Aktor podejmuje się trudnego zadania, jakim jest parodia i z powodzeniem potrafi rozśmieszyć publiczność. Bartosz Opania jest artystą o fascynującym głosie, uroku osobistym i czarującym charakterze.

źródło: www.podniemieckimilozkami.pl

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020