Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podawał się za policjanta i zatrzymywał samochody do kontroli

Facebook Twitter

W czwartek ( 09.07.) dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, iż po terenie Żor jeździ samochód a w nim mężczyzna, który kontrolował pojazd zgłaszającego podając się za policjanta. Informacja ta niezwłocznie została sprawdzona, a sprawca zatrzymany. Teraz 34-letni mieszkaniec Żor stanie przed sądem.

Fot. zory.slaska.policja.gov.pl

34-letni mieszkaniec Żor swoim prywatnym samochodem zatrzymał zgłaszającego do fikcyjnej kontroli drogowej podając się za policjanta. Z ustaleń prawdziwych funkcjonariuszy żorskiej komendy wynikało, że osoba poruszająca się pojazdem marki kia c’eed, używając tarczy do kierowania ruchem i sygnalizatora świetlnego koloru niebieskiego nakazał zgłaszającemu zatrzymanie się i podczas kontroli drogowej zobowiązał kierującego aby ten zgłosił się na komendę w Żorach gdzie miał przyznać się do łamania przepisów ruchu drogowego.

Zgłaszający po przybyciu do komendy opowiedział o całej sytuacji i przekazał zapamiętane tablice rejestracyjne pojazdu. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego udali się we wskazany rejon os. Sikorskiego gdzie namierzyli i zatrzymali mieszkańca Żor. Ponadto z w toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, iż takich samych kontroli w tym dniu fikcyjny policjant mógł wykonać kilkanaście. Za podawanie się za funkcjonariusza policji, mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023