Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podejrzani o zabójstwo 40-latka w Czerwionce tymczasowo aresztowani

Facebook Twitter

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 40-to letniego mężczyzny w Czerwionce-Leszczynach. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w minionym tygodniu (23-24.06.). Przypadkowy przechodzień znalazł na ulicy 3-go maja w Czerwionce zakrwawionego człowieka.

Mężczyzna miał na ciele rany kłute. Natychmiast został przewieziony do szpitala, tam w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. W wyniku intensywnego śledztwa mundurowi zatrzymali dwie osoby. Mówi rzecznik prokuratury okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska:

Joanna Smorczewska: Zdołano ustalić, że prawdopodobnymi sprawcami zabójstwa jest dwóch mężczyzn. Są to również mieszkańcy Czerwionki Leszczyn. Zostali oni zatrzymani, przedstawiono im zarzut zabójstwa. Po przesłuchaniu prokurator skierował wniosek do Sądu Rejonowego w Rybniku o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Obecnie mężczyźni przebywają w areszcie śledczym. Zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Zatrzymani mają 28 i 31 lat. Wiadomo, że znali swoją ofiarę.

Na razie nie możemy podać szczegółów zdarzenia

– dodaje prokurator Smorczewska.

Joanna Smorczewska: Prokuratura na tym etapie śledztwa nie ujawnia żadnych informacji dotyczących ustalonego już przebiegu zdarzenia motywu, jak też nie ujawniamy treści wyjaśnień podejrzanych z uwagi na dobro prowadzonego postępowania i zaplanowane dalsze czynności procesowe. Trwają przesłuchania świadków, kwestia weryfikacji tego, co ustalone, z tym, co wątpliwe, by z uwagi na obawy matactwa mężczyźni zostali tymczasowo aresztowania i ta obawa w ocenie prokuratury jest bardzo realna, więc jakiekolwiek informowanie byłoby niekorzystne dla postępowania.

Śledztwo w sprawie trwa, na razie nie wiadomo, kiedy poznamy szczegóły.

fot. facebook.com/SlaskaKWP

fot. facebook.com/SlaskaKWP

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj