Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Podgrzewana murawa na stadionie w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Czy będzie wreszcie podgrzewana murawa na stadionie w Jastrzębiu-Zdroju? Przypomnijmy, to wymóg jeżeli chodzi o otrzymanie licencji i rozgrywanie spotkań w ekstraklasie i pierwszej lidze. Na stadionie przy ulicy Harcerskiej swoje mecze rozgrywa pierwszoligowy GKS Jastrzębie. Zespół miał apetyt na awans, ale po słabej rundzie wiosennej walczy o utrzymanie.

Bez względu na to, planujemy na obiekcie montaż podgrzewanej murawy

– mówi Radiu 90 prezydent Jastrzębia, Anna Hetman.

W tej chwili jesteśmy na etapie zakończenia procedury przetargowej. Mam nadzieję, że piłkarze utrzymają się w tej pierwszej lidze, bo gdyby nie udało im się utrzymać, to te nasze starania tak naprawdę będą niepotrzebne. W drugiej lidze nie ma takich wymagań, które mówią o podgrzewanej murawie. W tej chwili jesteśmy daleko w tej procedurze, w najbliższym tygodniu będzie przetarg rozstrzygnięty, wykonawca wyłoniony, więc rozpoczęlibyśmy pracę.

Co w przypadku gdyby piłkarzom GKS-u nie udało się jednak utrzymać w pierwszej lidze? Czy miasto zrezygnuje z tej inwestycji?

Jeśli chodzi o całą procedurę zamówień publicznych, nie jesteśmy w stanie zrezygnować z tej inwestycji. Dlatego liczymy na to, że GKS utrzyma się w pierwszej lidze, bo musielibyśmy znaleźć podstawę prawną do unieważnienia przetargu, a na chwilę obecną nie ma takiej podstawy prawnej. Mam nadzieję, że dadzą z siebie wszystko, kibice liczą na to, że będzie pierwsza liga i będzie podgrzewana murawa.

Przypomnijmy, że wszystko rozstrzygnie się w sobotę (25.07.), kiedy to piłkarze GKS-u w ostatnim meczu tego sezonu zagrają na wyjeździe z Miedzią Legnica. Jastrzębianie muszą wygrać, by zapewnić sobie awans, w przypadku remisu czy przegranej będą musieli czekać na rozstrzygnięcia innych spotkań i liczyć na korzystne wyniki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj