Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podniebne akrobacje. W sobotę zawiodła pogoda, za to w niedzielę…. [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Czołówka światowych pilotów i tysiące ludzi pojawiło się w niedzielę na Pikniku Lotniczym w Rybniku- Gotartowicach. Sobotnia pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie pokazów, za to wczoraj lotnisko przez cały dzień tętniło życiem. Jedną z gwiazd pikniku był Jerzy Makula - siedmiokrotny Indywidualny Mistrz Świata w akrobacji szybowcowej, ośmiokrotny drużynowy Mistrz Świata czy czternastokrotny Mistrz Polski.

Człowiek legenda, który karierę zaczynał w rybnickim aeroklubie:

Jerzy Makula dał mistrzowski pokaz na swoim szybowcu FOX. Na co dzień jest kapitanem, instruktorem na samolotach Boeing 787 w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Leciał z papieżem Franciszkiem, gdy ten odwiedził Polskę:

Na Pikniku Lotniczym pojawił się Artur Kielak, grupa akrobacyjna Firebirds, grupa 3AT3, czeska grupa rekonstrukcyjna Pterodactyl Flight, Andrzej Wybraniec, który latał na wiatrakowcu i Maciej Pospieszyński, pilot szybowcowy i samolotowy. Ten ostatni również pierwsze kroki w lotnictwie stawiał w Rybniku. W ciągu ostatnich 5 lat zdobył około 15 medali Mistrzostw Świata i Europy. Dwa lata temu występował podczas Dni Aeroklubu w akrobacji szybowcowej, wczoraj (18.06.) zaprezentował swe umiejętności w samolocie:

Na Pikniku Lotniczym był Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj