Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Podpalacz nadal grasuje – płonęła kolejna stodoła. Mieszkańcy: Żyjemy w psychozie strachu

Facebook Twitter

W sobotę (21.12.) ogień pojawił się w Pierśćcu, w gminie Skoczów. Około godziny 22.30 zaczęła płonąć jedna z tamtejszych stodół. Z ogniem walczyło 10 jednostek straży pożarnej. Obiekt został zniszczony doszczętnie, strażakom udało się nie dopuścić, by ogień przeniósł się na sąsiadujące ze stodołą zabudowania.

Jak wstępnie ustalono przyczyną pożaru mogło być podpalenie. To już szósty pożar stodoły w ostatnich miesiącach w gminie Skoczów. We wszystkich prawdopodobna przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie. Niewykluczone, że ogień podkłada ta sama osoba. Dochodzenie we wszystkich przypadkach prowadzi cieszyńska policja. A mieszkańcy Skoczowa piszą w mailach do Radia 90, że żyją w psychozie strachu. Oto fragment jednej z wiadomości:

Dosłownie przed momentem w gminie Skoczów rozbrzmiały sygnały wozów strażackich zjeżdżających się z okolicznych wsi. Nie wiem dokładnie, gdzie wybuchł pożar lub gdzie go znowu wzniecono. Śmiem twierdzić, że to znowu robota podpalacza… znów sobota, późna wieczorna godzina. Nogi się pode mną ugięły, jak usłyszałam syrenę strażacką zwołującą naszych ochotników do akcji. Na horyzoncie widać rozjaśnione ogniem niebo.

Przypomnijmy, że za pomoc w ujęciu podpalacza wyznaczono nagrodę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lutego 2020