Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Podpalacz w Jastrzębiu-Zdroju aresztowany

Facebook Twitter

Tymczasowy areszt dla podpalacza z Jastrzębia-Zdroju. Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzanego o podłożenie ognia w mieszkaniu w jednym z bloków przy ul. Śląskiej.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w niedzielę (22.03.) wieczorem. Na szczęście strażacy i policjanci bezpiecznie ewakuowali mieszkańców budynku, a ogień zdołano ugasić. Zatrzymany usłyszał już zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi mu 8 lat więzienia. Decyzją sądu 50-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 19.00 w jednym z bloków przy ulicy Śląskiej. Dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał kilka zgłoszeń, że z jednego z mieszkań wydobywa się dym. Jako pierwsza na miejsce przybyli strażacy, którzy rozpoczęli ewakuację osób i akcję gaśniczą. Po chwili na miejsce dotarli policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy kontynuowali ewakuację. Na szczęście pomoc straży pożarnej i policji przyszła na czas – wszystkie osoby z mieszkań przyległych zostały szybko ewakuowane z budynku, a ogień ugaszony.

Mundurowi zatrzymali podejrzanego o podpalenie mieszkania, którym okazał się jego właściciel. We wtorek (24.03.) 50-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach oraz zarzut gróźb i przemocy kierowanych wobec swojego brata. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wysoce uprawdopodabnia winę podejrzanego. We wtorek prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy na 2 miesiące, do czego sąd się przychylił. W tym czasie prokurator i policyjni detektywi będą prowadzili śledztwo, zbierali dalsze dowody oraz weryfikowali wyjaśnienia podejrzanego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020