Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podpalacz z Czerwionki- Leszczyn w tymczasowym areszcie

Facebook Twitter

Sąd Rejonowy w Rybniku zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla 29- latka podejrzanego o podpalenie familoków w Czerwionce-Leszczynach. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach.

Zarzut przedstawiono mu go wczoraj (20.20.) po intensywnej pracy techników, biegłych czy prokuratorów, zebrano materiał dowodowy pozwalający na postawienie mężczyźnie zarzutów. 29-latek zatrzymany w dniu pożarów, przyznał się do winy, złożył też wyjaśnienia.

29-latek został doprowadzony do prokuratura, od którego usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 163 paragraf 1 pkt. 1 kodeksu karnego i art 288 paragraf 1 w związku z art. 294 par. kodeksu karnego, spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do winy.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wysoce uprawdopodabnia winę podejrzanego. Wczoraj (20.02.) sąd zastosował sankcję na 3 miesiące. W tym czasie prokurator i policyjni detektywi będą prowadzili śledztwo, zbierali dalsze dowody oraz weryfikowali wyjaśnienia podejrzanego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022