Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podpalacz z Czerwionki- Leszczyn. Wiemy więcej o 29-latku

Facebook Twitter

Gdy podpalał familoki 29- latek był pijany, był na miejscu pożarów, zna go policja, bo kilka lat temu podpalił w Czerwionce- Leszczynach siedem samochodów.

Dziś już nie ma wątpliwości: zabytkowe familoki w Czerwionce- Leszczynach zostały podpalone, a 29- letni podpalacz trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. W czwartek (20.01.) taką decyzję na wniosek prokuratury podjął Sąd Rejonowy w Rybniku.

Przypomnijmy, mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z miejscowego komisariatu dwie godzin po wybuchu pożarów. Mówi oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku aspirant Bogusława Kobeszko:

Zebraliśmy materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów 29-latkowi. Mężczyzna przyznał się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia, natomiast nie był w stanie podać motywu, powiedzieć co nim powodowało, dlaczego tak zrobił. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy, miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sam mówił podczas zeznań, że przed podpaleniami spożywał alkohol.

29- latka zdradziła obecność na miejscu pożarów i przeszłość, bo kilka lat temu podpalił w Czerwionce Leszczynach siedem samochodów:

Mężczyzna był znany policji, w latach 2016 – 2017 było prowadzone śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku pod kątem podpaleń na terenie Czerwionki- Leszczyn, wówczas mężczyzna podpalił 7 samochodów. Wtedy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego, mężczyzna był świadomy, że jest w okresie próby.
Radio 90: On jest poczytalny? Wiedział co robi?
Będą przeprowadzone badania, natomiast z jego zeznań wynika, że miał świadomość tego co zrobił.

 

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022