Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar lasu. Spłonęły 90-letnie drzewa, strażacy proszą o ostrożność

Facebook Twitter

Strażacy nie mają wątpliwości co do przyczyny wczorajszego (6.05.) pożaru lasu. Ogień zauważono tuż po godz. 14.00, 200 metrów od głównej drogi Kuźnia Raciborska- Nędza. Tylko dzięki szybkiej informacji o zauważonym ogniu i szybkiej mobilizacji ratowników udało się ograniczyć go do powierzchni 25 arów.

fot. skeeze/ pixabay.com

Na miejsce ruszyły 2 jednostki z państwowej komendy oraz 13 zastępów z OSP. Trzech zrzutów wody – każdy po 2 tony- dokonał gaśniczy samolot. Do akcji ruszył także śmigłowiec, helikopter przeleciał 18 razy, niosąc po 500 litrów. Ogień wybuchł w miejscu, które było zniszczone w czasie ubiegłorocznej nawałnicy, paliło się między innymi drewno z wyłomów.

Było bardzo dużo dymu, co z jednej strony było powodem szybkiego alarmu, a z drugiej spowodowało utrudnienia na ruchliwej trasie Kuźnia Raciborska- Nędza. Spłonęły 90-letnie drzewa i poszycie leśne, straty wstępnie oszacowano na 10 tysięcy złotych.

Przez całą noc miejsce nadzorowała Straż Leśna, dziś (7.05.) przed godz. 6.00 znowu zaczęło się tlić, wezwano ochotników, aby dogasili ogień. Wilgotność ściółki leśnej wczoraj (6.05.) wynosiła 16 %. W lasach jest sucho, więc strażacy proszą o ostrożność.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj