Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podpisano umowę na budowę przedszkola w Łaziskach. Znamy szczegóły inwestycji

Facebook Twitter

Nowa inwestycja gminy Godów ma kosztować prawie 10 mln złotych i będzie gotowa w ciągu 16 miesięcy. Gmina na realizację zadania otrzyma 5,5 mln zł z Rządowego Programu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

fot. pixabay.com

Wstępnie zakładano, że realizacja zadania pochłonie około 6,5 mln, jednak skomplikowana sytuacja gospodarcza spowodowała, że konieczne okazało się poszukanie dodatkowych środków w budżecie gminy. Radni już godzili się na konieczne przesunięcia w wydatkach. Projekt zakłada budowę obiektu dwukondygnacyjnego. Na jego parterze znajdować się będą cztery sale zabaw wraz z zapleczem oraz salka gimnastyczna. Z kolei na poddaszu przewidziano miejsce na kuchnię oraz pomieszczenia administracyjne i gospodarcze. Przedszkole zostanie zlokalizowane w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej.

W Urzędzie Gminy w Godowie podpisana została umowa na budowę czterooddziałowego przedszkola w Łaziskach. Z ramienia Gminy Godów umowę podpisał wójt Mariusz Adamczyk, z ramienia wykonawcy Dawid Grzonka, właściciel firmy TEX-BUD z Wodzisławia. Na realizację zadania wykonawca ma 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Firma TEX-BUD Dawid Grzonka wygrała postępowanie przetargowe na realizację zadania pn. „Budowa przedszkola jako wsparcie polskiej rodziny”. Jej oferta opiewała na kwotę 9.900.000 zł. Była to jedna z dwóch ofert złożonych w tym postępowaniu przetargowym. Druga była znacznie droższa. Gmina na realizację zadania otrzyma dofinansowanie w kwocie do 5.500.000 zł z Rządowego Programu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina wstępnie zakładała, że realizacja zadania pochłonie około 6.500.000 zł. Jednak skomplikowana sytuacja gospodarcza, która dotyka również branżę budowlaną spowodowała, że ostatecznie konieczne okazało się poszukanie dodatkowych środków, tj. prawie 3.400.000 zł.

Wiemy wspólnie z radnymi, jak ważna jest to inwestycja dla społeczności Łaziska, stąd zapadła decyzja, by te środki dołożyć. Chcemy by dzieci w naszej gminie miały zapewnioną opiekę przedszkolną w jak najlepszych warunkach

– mówi Mariusz Adamczyk, wójt Gminy Godów.

Projekt przedszkola zakłada budowę nowoczesnego obiektu dwukondygnacyjnego. Na jego parterze znajdować się będą cztery sale zabaw wraz z zapleczem oraz salka gimnastyczna, w której w razie potrzeby będzie można uruchomić kolejny piąty oddział. Znajdzie się tu również miejsce na gabinety logopedy i terapeuty. Ponadto na parterze usytuowane zostaną szatnie oraz kotłownia gazowa. Z kolei na poddaszu przewidziano miejsce na kuchnię oraz pomieszczenia administracyjne i gospodarcze.

Budynek zostanie zlokalizowany na zakupionej wcześniej przez Gminę działce w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej. W ubiegłym roku dodatkowo została dokupiona sąsiednia działka. Taka lokalizacja powinna być w przyszłości dla rodziców ułatwieniem, zwłaszcza w przypadku wychowywania przez nich dzieci korzystających z obu placówek oświatowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj