Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podpisano umowę na przebudowę ulicy Plebiscytowej w Rydułotwach

Facebook Twitter

Do końca lipca ma być przebudowana ulica Plebiscytowa w Rydułtowach. Wczoraj (3.04.) podpisano umowę na inwestycję wartą prawie 1,5 mln złotych. Chodzi o ponad 450 metrów obok szpitala, od skrzyżowania z ul. ks. Blachnickiego do ul. Fryderyka Chopina, to dawniej ul. Engelsa. Przebudowana będzie jezdnia i chodniki.

Fot. powiatwodzislawski.pl

Zakres prac przewiduje: przebudowę nawierzchni jezdni z frezowaniem i ułożeniem nowych warstw, wymianę krawężników i obrzeży, przełożenie istniejących chodników i wykonanie nowej nawierzchni z kostki brukowej, przebudowę istniejących zjazdów, budowę zatok postojowych do parkowania podłużnego w pasie drogowym, likwidację lewostronnej i budowę nowej, prawostronnej zatoki autobusowej, budowę odwodnienia pasa drogowego oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu została EUROVIA Polska SA, której oddział znajduje się w Rybniku. Za wykonanie zlecenia, firma zaproponowała kwotę 1 448 757,11 zł. Umowę w imieniu Powiatu podpisali członek zarządu Leszek Bizoń oraz p.o. Zastępcy Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śląskim Michał Stabla. Z kolei ze strony wykonawcy, swoje podpisy złożyli Dyrektor Sektora Rybnik Eurovia SA Jacek Herman oraz kierownik budowy Sebastian Stawiarz.

EUROVIA Polska SA jest częścią globalnego koncernu. W Polsce firma posiada 10 oddziałów wykonawczych i zatrudnia 1050 pracowników. Rocznie prowadzi około 400 budów i kładzie milion ton asfaltu rocznie. Spółka prowadziła lub prowadzi kilka inwestycji na terenie Powiatu Wodzisławskiego. Jedną z nich jest przebudowa skrzyżowania ulic Kopernika i Skrzyszowskiej, która rozpoczęła się we wtorek (3.04.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj