Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podróż do Polski za kilka tysięcy euro

Facebook Twitter

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku w Pyrzowicach dwóch obywateli Syrii, którzy w trakcie legitymowania posłużyli się sfałszowanymi paszportami. 

fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali dwóch cudzoziemców po przylocie rejsowego samolotu z Aten (Grecja). W trakcie kontroli legalności pobytu jeden z mężczyzn posłużył się polskim paszportem, natomiast drugi przedstawił do kontroli rumuński paszport. Dokumenty wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do ich autentyczności. Ostatecznie okazało się, że paszporty zostały podrobione.

Podjęte przez funkcjonariuszy SG czynności wykazały, iż cudzoziemcy to obywatele Syryjskiej Republiki Arabskiej. Mężczyźni oświadczyli, iż do Grecji przedostali się piechotą z Turcji. Za bilet lotniczy z Grecji do Polski oraz podrobiony dokument podróży zapłacili odpowiednio 3 300 oraz 2 000 euro.

– informuje śląski oddział Straży Granicznej.

Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty przekroczenia granicy RP wbrew obowiązującym przepisom przy użyciu podstępu polegającego na posłużeniu się tożsamością innej osoby oraz posłużenia się podrobionym dokumentem jako autentycznym. Syryjczycy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz dobrowolnie poddali się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok. Ponadto wobec obydwu cudzoziemców Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach wszczął postępowania administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj