Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podszywał się pod księdza z Rybnika i publikował nieprzyzwoite treści

Facebook Twitter

Podszywał się pod księdza z Rybnika i wykorzystując - bezprawnie - jego wizerunek publikował nieprzyzwoite treści w sieci. Policja właśnie ustaliła jego dane.

Podszywał się pod księdza z Rybnika
fot.Senlay/ pixabay.com

Podszywał się pod księdza z Rybnika-Chwałowic, znanego tik-tokera

Finał sprawy, która rybniccy policjanci zajmowali się od listopada. Wtedy do komendy zgłosił się ksiądz z informacją, że ktoś się pod niego podszywa. Mundurowym udało się namierzyć mieszkańca powiatu głogowskiego, który wykorzystywał bez zgody wizerunek duchownego.

Mężczyzna, przeciwko któremu już skierowano do sądu akt oskarżenia wykorzystywał wizerunek księdza z Rybnika i publikował nieprzyzwoite treści na portalach randkowych. Duchowny, który o przestępstwie zawiadomił policjantów na dowód miał screeny ogłoszeń z Internetu, w których wykorzystywano jego zdjęcia.

W wyniku podjętych czynności kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku ustalili, że sprawcą jest 23-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący podszywania się pod księdza i wykorzystania jego wizerunku na portalach internetowych, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Sprawą zajmować będzie się Sąd Rejonowy w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj