Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podtrzymany wyrok w sprawie śmierci na placu manewrowym: Nieracjonalna była próba zatrzymania auta [WIDEO]

Facebook Twitter

Sąd Okręgowy w Rybniku podtrzymał dziś (21.04.) wyrok skazujący 69- letnią kobietę, która śmiertelnie potrąciła egzaminatora na placu manewrowym WORD w Rybniku. To sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Paweł Stępień, wiceprezes Sąd Okręgowy w Rybniku

Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Rybniku, zaskarżyła poprzedni wyrok uznając go za zbyt łagodny. Zmiany jednak nie było, mało tego sąd uznał, że do śmierci mężczyzny doszło na skutek jego nieracjonalnego zachowania polegającego na próbie zatrzymania samochodu:

Paweł Stępień: Sąd zmienił zaskarżony wyrok, czyli wyrok Sądu Rejonowego w Rybniku, w ten sposób, że ustalił dodatkowo, że pokrzywdzony, czyli egzaminator podjął obiektywne nieracjonalne działanie mające na celu zatrzymanie pojazdu kierowanego przez oskarżoną. W efekcie tego nieracjonalnego działania, jak ustalił sąd drugiej instancji, pokrzywdzony znalazł się na torze jazdy pojazdu kierowanego przez oskarżoną. W efekcie doszło do potrącenia, przez co- jak ustalił sąd drugiej instancji- pokrzywdzony przyczynił się do zaistnienia tego wypadku drogowego.

Paweł Stępień, wiceprezes Sądu Okręgowego w Rybniku dodaje, że w tym przypadku nie istniała siła wyższej konieczności. Wyrok jest prawomocny i nie podlega odwołaniu:

Paweł Stępień: Ten wyrok nie podlega zaskarżeniu zwykłymi środkami odwoławczymi czyli apelacją, ewentualnie od wyroku tego może być kasacja. Pani oskarżona została skazana na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem wykonania tej kary na 2 lata. Orzeczono karę grzywny 100 stawek po 40 złotych, czyli łącznie 4 tysiące złotych a także orzeczono środek karny zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 10 lat.

Skazanej kobiety nie było dziś (21.04.) na rozprawie, która odbywała się za zamkniętymi drzwiami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj