Podwójna przegrana JKH GKS-u Jastrzębie w Nowym Targu

To nie był udany weekend dla hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie. Od dwóch porażek rozpoczęli walkę w play-offach. W ćwierćfinale rywalizacji o Mistrzostwo Polski, jastrzębianie podobnie jak przed rokiem, trafili na Podhale Nowy Targ. W zeszłym roku nie sprostali "szarotkom" i w tym liczą na rewanż. Play-offy zaczęli jednak źle.

W sobotę (24.02.) Podhale wygrało na własnym lodzie 4:1. Mecz był bardzo zacięty, a zawodnicy obu drużyn często wędrowali na ławki kar. Decydującym momentem spotkania była kara meczu dla Radosława Nalewajki. 5-minutową grę w przewadze gospodarze wykorzystali, strzelając dwa gole. Jedyną bramkę dla jastrzębian zdobył w tym meczu Jakub Gimiński.

Wczorajsze spotkanie było bardziej wyrównane, choć znów wygrało Podhale, tym razem 2:0. Gospodarze zdobyli prowadzenie w 10 minucie meczu, a później hokeiści z Jastrzębia próbowali wyrównać, byli jednak bardzo nieskuteczni.

Gdy w końcówce postawili wszystko na jedną kartę i wycofali bramkarza, gospodarze trafili do pustej bramki i wygrali. „Szarotki” są bliżej półfinału, w rywalizacji prowadzą 2:0.

Dwa kolejne spotkania w środę (28.02.) i czwartek (01.03.) na Jastorze. Walka toczy się do czterech zwycięstw.