Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podwyżki czynszu mieszkań komunalnych w Wodzisławiu Śląskim. Będzie strajk lokatorów?

Facebook Twitter

Mieszkańcy lokali komunalnych i socjalnych są oburzeni kolejną w tym roku podwyżką czynszu. W mediach społecznościowych wymieniają się opiniami na ten temat i zastanawiają się, czy nie wyjść na ulice.

fot. adnovak \ pixabay.com

Mówi jeden z mieszkańców, Grzegorz:

(…) Ludzie już nie chcą bawić się w pisma, tylko po prostu wyjść na ulice. Jesteśmy wodzisławianami, mieszkamy tutaj tyle czasu, a podwyżki nas zabijają, będziemy musieli się wyprowadzić, a ludzie nie chcą się wyprowadzać, a niestety muszą.

Jego czynsz w ciągu ostatnich 5 lat wzrósł dwukrotnie:

To już jest któraś podwyżka z kolei. One już ludzi coraz bardziej nurtują i irytują. Jak można robić taką sytuację? Mamy pandemię, ludzie tracą pracę, mają niższe płace. (…) Nikt się nie pyta, po prostu przychodzi ktoś do drzwi, trzeba podpisać kartkę, bo jest podwyżka cen mieszkania. Nikt nie sprawdza, czy jesteśmy w stanie zapłacić, czy nam coś zostanie na chleb. (…)

W internecie toczy się dyskusja na temat podwyżek. Marcin pisze:

Podwyżka goni podwyżkę. Miasto się starzeje, a młodzi uciekają. Ludzie ledwie koniec z końcem łapią z racji sytuacji związanej z Covid-19. O co wam chodzi włodarze? Bo ja widzę to w czarnych barwach.

Marlena dodaje:

30 złotych podwyżki to dla mnie masakra, bo za co? Gdyby jeszcze coś było w bloku robione albo na ulicach, gdziekolwiek, to rozumiem, ale tu nic nie robią!

Katarzyna zwraca uwagę na smród na klatce i robactwo, a w komentarzu Żanety można przeczytać, że:

Dla niejednego emeryta jest to prawdziwa gimnastyka, aby się utrzymać.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj