Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poezja w plenerze na rybnickim kampusie. Co mówią młodzi artyści?

Facebook Twitter

Młodzi ludzie lubią poezje, mało tego sami ją tworzą i potrafią się nią bawić. Udowodnili to w niedzielny (07.06.) wieczór na rybnickim kampusie uczestnicy stowarzyszenia ''Słowem w Twarz''. Na widzów czekały wiersze, melodeklamacje, piosenki artystyczne, na scenie pojawił się również chór.

Za oprawę muzyczną odpowiadał Piotr Tkoczor i Paweł Horbajczuk, a za reżyserię Mateusz Suchan:

Duża część osób, które tu są, to osoby z którymi prowadzę zajęcia teatralne, czy to w Teatrze Ziemi Rybnickiej czy w Domu Kultury w Boguszowicach. To są młodzi ludzie, którzy chcieli powiedzieć coś nowego w tym temacie, chcieli coś zrobić dla siebie czy w jakimś tam stopniu dla miasta, coś pokazać i zaprezentować. Większość tekstów to są właśnie ludzi z Rybnika, część autorska głównie tutaj przez Zuzię pisana i przez Kingę, a część to Wolna Inicjatywa „Wytrych”, która udostępniła nam masę dobrych tekstów.

Koncert uczestników warsztatów rozwojowo- kulturalnych „Z niejednej półki!

To było dla nas ogromne przeżycie, bo poezja płynie prosto z naszego serca

– przyznali tuż po koncercie młodzi artyści, z którymi rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Z tą poezją jest tak, że ona po prostu płynie z naszego serca, mi się wydaje, że każda osoba tutaj jest wysoko wrażliwa, potrzebujemy jakiegoś sposobu żeby te emocje wylać, ponieważ jeżeli będziemy trzymać wszystko w sobie to się nie skończy dobrze. Dla każdego z nas to było osobiste przeżycie, każdy z nas mógł wybrać sam sobie tekst i mierzyć się z jakimiś swoimi emocjami, problemami i myślę że to było naprawdę fajne zderzenie się ze światem i emocjami, które wewnątrz nas są i zabawa tym wszystkim, bo mogliśmy dać ludziom coś takiego innego, coś prosto z naszych serc. Jak czasami zdarza mi się coś napisać, to piszę żeby uwolnić się od jakiś emocji albo uwiecznić moment, taka trochę impresja.

My także uwieczniliśmy momenty młodych artystów na scenie rybnikciego kampusu:

Koncert odbył się pod patronatem stowarzyszenia “Słowem w Twarz”.

Reżyseria: Mateusz Suchan

Oprawa muzyczna: Piotr Tkoczora i Paweł Horbajczuk.

Śpiewali: Mateusz Suchan, Kinga Nowosielska, Igriana Bartoszek, Emilia Ryszka, Oliwia Gojny, Emilia Serwotka, Krzysztof Marek.

Recytację ze ścieżką melodyczną przedstawili: Zuzanna Kralka, Jakub Bartoszek, Małgorzata Fiołka, Magdalena Martyniak, oraz Natalia Mańczyk.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021