Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pogoda na 13 i 14 maja: Co nas czeka w najbliższych dniach?

Facebook Twitter

Pogoda na start nowego tygodnia? Po przymrozkach, jakimi straszyli nas wczoraj synoptycy, przed nami pogodny początek tygodnia. W regionie zachmurzenie małe i bez opadów. Po pogodnym weekendzie także nowy tydzień zacznie się przyjemnie.Sprawdźcie!

Pogoda

Pogoda na 13 i 14 maja: Co nas czeka w najbliższych dniach?

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą północną i wschodnią będzie wyż z centrum nad południowym Bałtykiem i Rosją, podczas gdy obszar zachodni i południowy będzie pod wpływem niżu znad wysp Brytyjskich i Francji. Polska natomiast będzie znajdować się pod wpływem wyżu znad Bałtyku, co spowoduje napływ powietrza polarne morskiego, z domieszką arktycznego na wschodzie.

W poniedziałek przewiduje się małe zachmurzenie, miejscami umiarkowane na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 14°C do 23°C, a wiatr będzie słaby do umiarkowanego, wiejący z kierunków wschodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek prognozowane jest bezchmurne lub lekko zachmurzone niebo, z większym zachmurzeniem na wschodzie i przelotnymi opadami deszczu na Suwalszczyźnie. Temperatura minimalna wyniesie od 3°C na południowym wschodzie do 10°C na zachodzie, miejscami wystąpią przymrozki przygruntowe. Wiatr będzie słaby, z okresowymi umiarkowanymi podmuchami na wschodzie.

Na wtorek w stolicy przewidywane jest umiarkowane do dużego zachmurzenie, a temperatura maksymalna wyniesie 23°C. Wiatr będzie słaby, z okresowymi umiarkowanymi podmuchami, wiejący głównie z kierunków wschodnich i południowo-wschodnich. Czy ta pogoda nas zaskoczy? Pozostaje nam obserwować rozwój sytuacji./PAP

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj