Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pogoda na pierwszy weekend lipca? Dynamiczna

Facebook Twitter

Weekend rozpocznie się dynamiczną pogodą, w piątek czeka nas kulminacja upału nad Polską- piszą synoptycy IMGW i prognozują temperatury do 34°C,  a nawet 37°C. Upał zakończą gwałtowne burze, których najwięcej będzie po południu i wieczorem w zachodniej połowie kraju, miejscami też w centrum i na południu.

Od zachodu będzie się rozpogadzać, dlatego sobota (2.07.) na przeważającym obszarze kraju i niedziela (3.07.) już w całym kraju będą suche i pogodne. Czeka nas też odpoczynek od upału, choć nadal będzie ciepło, ale temperatura maksymalna jedynie lokalnie na zachodzie i południu w niedzielę wzrośnie do 30°C.

Piątek w województwie śląskim

Początkowo na ogół bezchmurnie lub zachmurzenie małe, później zachmurzenie wzrastające do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Miejscami burze
z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 40 mm, lokalnie 50 mm. Temperatura maksymalna od 29°C na zachodzie do 34°C na wschodzie regionu, w rejonach
podgórskich od 29°C do 32°C. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, popołudniu skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz w porywach do 90 km/h, lokalnie możliwe około 110 km/h.

Sobota w województwie śląskim

Zachmurzenie umiarkowane i małe. Zanikające przelotne opady deszczu, zwłaszcza na wschodzie regionu. Temperatura maksymalna od 21°C na wschodzie do 26°C na zachodzie regionu, w obszarach podgórskich od 19°C do 24°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

Niedziela w województwie śląskim

Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C. Wiatr słaby, zmienny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023