Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pogoda na ten tydzień: Trochę chmur, trochę słońca

Facebook Twitter

W nadchodzącym tygodniu będzie przeważała pochmurna, okresami deszczowa pogoda, na szczęście nie zabraknie momentów ze słońcem. Jak przewidują synoptycy, po początkowo dość chłodnych dniach z temperaturą w ciągu dnia w okolicach 8°C - 15°C, koniec tygodnia zapowiada się znacznie cieplejszy, z temperaturą powyżej 20°C.

Nocą z poniedziałku na wtorek, na wschodzie, w centrum i w rejonach podgórskich temperatura powietrza przy gruncie może spaść miejscami do -2°C. To powinna być już ostatnia noc z przymrozkami. Kolejne noce będą cieplejsze, z temperaturą od 2°C do 11°C.

-czytamy w komunikacie IMGW PIB. We wtorek wietrznie i miejscami deszczowo, dodatkowo na zachodzie i w centrum możliwe burze. Najwięcej słońca na południu i południowym wschodzie, tutaj na ogół bez deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C nad morzem, około 13°C w centrum i na zachodzie do 16°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, a wysoko w Sudetach do 110 km/h.

We środę ponownie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na zachodzie lokalnie burze. Temperatura od 10°C nad morzem, około 14°C w centrum do 19°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach nad morzem do 70 km/h. W czwartek nieco chłodniej i nadal sporo chmur. Będzie to kolejny dzień z przelotnymi opadami deszczu niemal w całym kraju. Uczucie chłodu dodatkowo będzie potęgował siny i porywisty wiatr, który w porywach nad morzem może osiągać 85 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 9°C nad morzem do 13°C na południu.

W piątek już nieco cieplej, zwłaszcza w południowej Polsce, gdzie temperatura może wrosnąć do 17°C, na północy będzie około od 8°C. Nadal miejscami przelotne opady deszczu a lokalnie niewykluczone burze. W sobotę termometry na północy kraju wzrosną do 12°C, jedynie nad morzem do nadal około 10°C, jednak na południu będzie bardzo ciepło, nawet 23°C.

W niedzielę już w całym kraju temperatura powyżej 20°C, przy czym na południu może osiągnąć nawet 26°C. Wysokiej temperaturze zarówno w sobotę jak i w niedzielę będą towarzyszyły przelotne opady deszczu, a w niedzielę także burze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021