Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pogoda na weekend: Ciepło, coraz cieplej

Facebook Twitter

"Z południowego zachodu napływać zacznie ciepła masa powietrza znad północnej Afryki". Właśnie na takie prognozy czekamy w regionie! Sprawdźcie przewidywania na sobotę (8.05.) i niedzielę (9.05.).

Sytuacja baryczna dla Polski na sobotę (8.05.)

Polska znajdzie się w zasięgu wyżu, którego centrum znad południowych Niemiec przemieszczać się będzie w kierunku Bałkanów, początkowo jeszcze na wschodzie zaznaczy się wpływ niżu znad Rosji. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosło.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane, na wschodzie obszaru okresami duże i tam przelotne opady deszczu Wysoko w górach możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C, w szczytowych partiach Sudetów od -5°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Sytuacja baryczna dla Polski na niedzielę (9.05.)

Polska będzie między wyżem z centrum nad Morzem Czarnym a niżem z ośrodkiem nad Irlandią, w ciepłym wycinku niżowego układu frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepła masa powietrza znad północnej Afryki. Ciśnienie w nocy wzrośnie, w dzień nieznacznie spadnie.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C, w szczytowych partiach Sudetów wzrost temperatury od 6°C do 10°C, wysoko w Beskidach od 9°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy.

Radio 90 życzy pogodnego weekendu!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj