Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pogoda na weekend. Temperatury coraz wyższe, choć ta noc jeszcze z przymrozkami

Facebook Twitter

W weekend Polska początkowo będzie w zasięgu wyżów znad zachodniej Rosji i Ukrainy, potem przejściowo znajdzie się pod wpływem niżu i ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarne morskie i w niedzielę już w całym kraju maksymalna temperatura powietrza przekroczy 10°C. Dzisiejsza (17.03) noc jeszcze z przymrozkami.

Pogoda na weekend. Temperatury coraz wyższe
W wielu miejscach regionu kwitną już krokusy. Rondo Topolczany w Rybniku

W całym regionie w nocy prognozowany jest lokalnie spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do około -4°C. Niskie temperatury spodziewane są od 22.00 do 8.00, jutrzejszego (18.03.) poranka.

Pogoda na weekend dzień po dniu

Piątek (17.03)

Wyż znad wschodniej Polski odsuwać się będzie w kierunku zachodniej Rosji, natomiast od zachodu nasunie się zatoka niżu znad Morza Norweskiego wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Powietrze pochodzenia arktycznego od zachodu będzie wypierane przez ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na zachodzie regionu duże. Temperatura maksymalna od 10°C do 14°C, na Przedgórzu Sudeckim od 9°C do 15°C, w szczytowych partiach Sudetów stopniowy wzrost temperatury od -1°C do 4°C, w rejonach podgórskich Beskidów od 5°C do 7°C, wysoko w Beskidach od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie w porywach do 55 km/h, na Przedgórzu Sudeckim wiatr lokalnie dość silny i w porywach do 65 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Sudetach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w Beskidach wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych.

  • Katowice: 11°C
  • Częstochowa: 10°C

Sobota (18.03)

Krańce wschodnie pozostaną pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji, pozostała część kraju pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się nad Norwegię. Na północy zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Niewielkie zmiany ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C, w rejonach podgórskich od 7°C do 10°C, w szczytowych partiach Sudetów od 2°C do 5°C, wieczorem obniżająca się do około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych.

  • Katowice: 12°C
  • Częstochowa: 11°C

Pogoda na weekend. Temperatury coraz wyższe

Niedziela (19.03)

Polska będzie w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie bez większych zmian.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie na ogół umiarkowane, na zachodnich krańcach regionu przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

  • Katowice: 13°C
  • Częstochowa: 12°C

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj