Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Pogotowie biblioteczne” w Książnicy Cieszyńskiej znów działa

Facebook Twitter

To jest oferta dla studentów czy osób prowadzących badania naukowe, które wymagają sprawdzenia danych w archiwach czy katalogach Książnicy Cieszyńskie. Takie pogotowie działało już wiosną tego roku, podczas pierwszego lockdownu.

fot. Sarah_Loetscher/ pixabay.com

Na skutek narastającego zagrożenia epidemicznego Książnica Cieszyńska zmuszona została z dniem 9 listopada 2020 r. raz jeszcze zaprzestać fizycznego udostępniania zbiorów, a także zaniechać realizacji wszelkich usług wymagających bezpośrednich kontaktów z czytelnikami i publicznością.

– ogłasza Książnica Cieszyńska.

Doraźne Pogotowie Biblioteczne. Co można załatwić?

  • skonsultować podejmowane poszukiwania bibliograficzne lub katalogowe i uzyskać radę co do zawartości zbiorów Książnicy Cieszyńskiej i ich przydatności dla prowadzonych badań,
  • skorzystać z doradztwa dotyczącego struktury i funkcjonalności wykorzystywanego w Książnicy Cieszyńskiej aparatu wyszukiwawczego, uzyskać informacje dotyczące zawartości zbiorów Książnicy Cieszyńskiej, poprzez np.:
  • – sprawdzenie, czy dany obiekt znajduje się w zbiorach biblioteki i/lub jak brzmi jego poprawny opis katalogowy oraz jaką nosi sygnaturę lub numer inwentarzowy,
  • – czy w określonym miejscu danego rękopisu lub druku znajduje się poszukiwana informacja i jakie jest jej brzmienie, zamówić cyfrowe kopie do dziesięciu stron wskazanego druku lub rękopisu ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej (nie będziemy mogli jednak realizować „ratalnych” zamówień kopii kolejnych stron tego samego obiektu).

W celu skorzystania z POGOTOWIA BIBLIOTECZNEGO należy zgłaszać się pod numer telefonu +33 851 38 41-42 (od poniedziałku do piątku w godz. 07.00-15.00) lub adres poczty elektronicznej: ksiaznica@kc-cieszyn.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj