Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pogotowie choinkowe! Drzewka na ukraińskie święta [ZABAWA w Radiu 90]

Facebook Twitter

Zielone drzewka to symbol Świąt Bożego Narodzenia. Nie tylko u nas, także dla Ukraińców. W naszym regionie gości z objętej wojną Ukrainy nie brakuje, choć część z nich świętowała w grudniu, to kolejni czekają jeszcze na swoje Boże Narodzenie. W Radiu 90 wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Rybnik oraz Nadleśnictwa Ustroń mamy dla nich choinki.

W tym roku, w cieniu wojny z Rosją, wielu Ukraińców zdecydowało się przesunąć obchody Bożego Narodzenia ze stycznia na grudzień. Świętowano tak jak w Polsce 25 grudnia, ale część została przy tradycji.

Tradycyjnie Ukraińcy świętują Boże Narodzenie 7 stycznia

Dla naszych gości z Ukrainy, którzy będą spędzać święta w naszym regionie mamy choinki. Drzewka świąteczne od leśników z Rybnika i Ustronia.

Choinki dla potrzebujących

Znasz kogoś z Ukrainy kto potrzebuje świątecznego drzewka? Napisz do nas. To może być osoba prywatna, instytucja, fundacja… W tygodniu po Nowym Roku zrobimy niespodziankę i wraz ze strażakami z OSP dowieziemy choinki z plantacji Nadleśnictwa Rybnik oraz Nadleśnictwa Ustroń. Zgłoszenia zbieramy od środy (28.12) do poniedziałku (2.01).

Choinki z dostawą pod dom!

Wypełnij formularz kontaktu, napisz skąd jesteś. W miejscu na odpowiedź napisz kto potrzebuje świątecznego drzewka, przekonaj nas, że właśnie pod ten adres mamy dostarczyć pachnącą choinkę z rybnickich i ustrońskich lasów.

Do zdobywców choinek zadzwonimy, strażacy z OSP Kamień i OSP Ustroń przywiozą drzewa pod wskazany adres, w tygodniu przed ukraińskimi świętami (3-5.01).

DZIĘKUJEMY za ZGŁOSZENIA, kończymy ich przyjmowanie!

Fundatorem choinek w naszej zabawie są Lasy Państwowe- Nadleśnictwo Rybnik, Ustroń

mat.prasowe/ Nadleśnictwo Rybnik

Nadleśnictwo Rybnik

„Zagroda leśnika”, ul. Wielopolska 6 w Rybniku, czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00- 16.00 oraz w soboty od 8.00 do 12.00.

Jak dojechać

Nadleśnictwo Ustroń

Choinki można kupić w punkcie zlokalizowanym przy siedzibie Nadleśnictwa Ustroń przy ulicy 3 Maja 108, w dni robocze w godzinach 8.00-15.00, w soboty i niedziele w godzinach od 8.00 do 13.00.

Jak dojechać

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023