Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pogotowie choinkowe Radia 90. Rozwieźliśmy drzewka na ukraińskie święta [FOTO, LIVE]

Facebook Twitter

Pogotowie choinkowe Radia 90 ciągle w drodze. Dziś (04.01.) rozwoziliśmy choinki dla obywateli Ukrainy, którzy w naszym regionie znaleźli schronienie przed toczącą się w ich kraju wojną. Część z nich dopiero będzie świętować Boże Narodzenie. W piątek (6.01.), według kalendarza juliańskiego, będzie Wigilia, więc to doskonały moment, aby w miejscach, w których przebywają pojawiły się zielone drzewka od Nadleśnictwa Rybnik.

W drogę wyruszyła nasza reporterka, Monika Sokołowska razem ze strażakami z OSP w Kamieniu i Popielowie. Najpierw pojechali do Natalii w Rybniku, która jak się okazało święta obchodziła w grudniu, z Polakami:

Zostawiliśmy choinki również w dwóch hostelach dla Ukraińców prowadzonych przez Rybnicką Radę Kobiet:

O choinki dla trzech rodzin z Ukrainy poprosiła Irena. Panie z dziećmi mieszkają w Radlinie:

Pod wskazanym przez panią Irenę adresem zostawiliśmy 3 drzewka…

Choinkę dla uczniów z Ukrainy „zamówiła” w Radiu 90 jedna z nauczycielek. Alina Spandel-Skupień jest opiekunką Samorządu Uczniowskiego w Sportowej Szkole Podstawowej w Radlinie:

Choinka, w specjalnie wyznaczonym w szkole miejscu, została już ubrana w narodowe barwy Ukrainy, możecie to zobaczyć na zdjęciach na radio90.pl. A nasz pogotowie choinkowe stając w drzwiach z zielonym drzewkiem zaskoczyło Julię, która z synem Romanem też mieszka w Radlinie:

Choinka dojechała też do Wodzisławia, napisał w tej sprawie do nas Czesław, który poprosił o drzewko dla goszczących w jego domu pań z Ukrainy. Choinkę odbierała żona, Urszula:

Drzewko z Nadleśnictwa Rybnik trafiło też do dwóch pań z Ukrainy mieszkający i pracujących w Raciborzu. Odebrał je w ich imieniu Wiktor:

Jak wrażenia po akcji strażaków z Rybnika- Kamienia? To oni, wraz z kolegami z OSP w Popielowe pomogli dostarczyć choinki naszym gościom zza wschodniej granicy:

To byli Dominik i Błażej i reporterka Radia 90, Monika Sokołowska. Zobacz wideo:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023